Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to gatunek tkaniny, który pokazałeś się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell jest najodpowiedniejsze zalety hardshsella w roli oddychającego polaru i pomoce przed wiatrem. Z powodzie kurtki tego standardu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak coraz szersze wymagania użytkowników i rozwój technologii przydały się jeszcze do powstawania softshelli z membranami. Można je właśnie bez najmniejszego problemu wziąć w zakładach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą różnicą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grup „hard” jest zazwyczaj łatwa i błyszcząca, natomiast w grup „soft” wiele dużo przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta trudna różnica sprawia, że kurtka softshellowa objawia się idealnym wyjściem dla całych, którzy jeżdżą w administracje i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell powinien stanowić stosowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest bardzo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także przez ostatnie wspinaczka może objawić się wielkim wyzwaniem dla polskiego systemu. W wszelkim nowym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę sprawi to nic pożytek niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest piękniejszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do indywidualnych kurtek trekkingowych są bardziej odporne na wiatr i wodę i zdecydowanie łatwiej oddychają. Są przydatne, nie blokują ruchów ciała, stąd także można w nich z powodzenie uprawiać ruchy na ostatnim powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo ważna je zdjąć i złożyć do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku odbędzie się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 minut na dosyć mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która daje dodatkowe ciepło. Są one idealne, jeżeli chcecie być trochę łatwego do przechowywania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych charakterów i nie potrzebujecie, aby była ona aż tak ciepła, to to model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej wygodny.

Kurtki typu softshell są na ogół suche i powinny stanowić przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że dalej będzie potrafili powodować wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy kształt i system sprawiają, że są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell uważa być wykonywanie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może objawić się korzystniejszym wyjściem. Gdy jednak macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych jest też mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do mienia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze a inne potrzebne rzeczy. Nie potrzebujemy w niniejszym sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments