5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne produkty online wzrosła o 34% w procesie ostatnich 5 lat. Także na placu pojawiają się nowoczesne technologie, które gwarantują dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na dużym załatwieniu swoich historii. Nie lubimy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w konkretne pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową a wszystko jesteśmy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy poznać do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zupełnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w sklepach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w samym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w samym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy zajść na kartkę każdego sklepu i poprawiać asortyment w dowolnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież i obuwie. Na kolejnym miejscu uważają się leki i pielęgnacje. Że wtedy stanowić zaskoczeniem, jednak powód jest prosty. Mowa tu o cenach, które często dzielą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Wiele kobiet korzysta również ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych podobnie będzie to możliwe, lecz w takiej formie musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wpaść na jedną stronę, a każde niezbędne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Jak więc możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najpiękniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na właściwą platformę. Kolejnym etapem będzie wybranie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w nowych sklepach wraz z kolekcją cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z danych.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują swoich klientów do użytkowania z kolekcje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim wolno dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz dużo różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można przyjść w budowy niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które organizują w samym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz dużo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim klientom skorzystanie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań decyduje się na wygranie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć prawdopodobnie są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, przecież nie odbiegają od tamtych skutecznością i szybkością.

Na skutek dodajmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują dokonanie zakupów i opłacenie ich dopiero po pewnym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy wziąć również z zespołów proponowanych przez sklepy, kiedy również firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w współczesny sposób pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki inny cel.

Artykuł został przygotowany przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments